Ana içeriğe geç
Sözlük
/
rhetorical question

rhetorical question

"rhetorical question" kelimesinin Türkçesi: cümle değerli soru, retorik soru, tümce değerli soru. Anlamı, çevirisi, telaffuzu ve örnek cümleler aşağıdadır.

Çeviri

Genelcümle değerli soru
Genelretorik soru
Geneltümce değerli soru

Tanım

a statement that is formulated as a question but that is not supposed to be answered

Örnek Cümleler

Bu tumturaklı bir soruydu.
It was a rhetorical question.
Bu tumturaklı bir soru değil.
It's not a rhetorical question.
Mecazi anlamda sormuyorum bunu.
And this is not a rhetorical question.
Seks yapýyorlar - Evet farkýndayým
I think they were having sex. Yes, Alice, that's a rhetorical question.
Retorik bir soru bir cevap gerektirmez.
A rhetorical question does not require an answer.
Retorik sorular, bir meydan okuma olarak görülebilir.
A rhetorical question may be intended as a challenge.
Retorik soru biçimi, halk dilinde "retorik doğrulama" olarak bilinmektedir.
In the vernacular, this form of rhetorical question is called "rhetorical affirmation".
Ünlü alıntılardan, sözlük tanımlarından ya da cevabı açık olan sorulardan kaçın.
Avoid starting with famous quotations, dictionary definitions or rhetorical questions.
"Retorik soruların argümanlardaki etkisi, dramatik niteliklerden kaynaklanmaktadır.
"The effectiveness of rhetorical questions in argument comes from their dramatic quality.
Menü
Giriş Yap
Premium
Platform
Karanlık Mod