Belediye Başkanı
Nedir, ne iş yapar, hangi beceriler gerekir? KKTC'deki açık iş ilanları.
Meslek kodu 1111
Belediye Başkanı nedir, ne iş yapar?
Belediye başkanları meclis toplantılarına başkanlık eder ve yerel yönetimin idari ve işleyişe ilişkin politikalarının başlıca yöneticisidir. Belediyeyi resmi etkinliklerde ve törenlerde temsil eder, etkinlikleri tanıtır ve destekler. Meclisle birlikte yerel karar alma yetkisini kullanır, politikaların geliştirilmesini ve uygulanmasını izlerler. Personeli yönetir ve idari görevleri yürütürler.
Belediye Başkanı iş ilanları
Şu an açık Belediye Başkanı ilanı yok. İşveren misin? İlanını ver, bu sayfada görünsün.
Belediye Başkanı için gereken beceriler
devletin temsili (bilgi)devlet politikası uygulaması (bilgi)iyi yönetişim (bilgi)kamu yönetimi (bilgi)yerel temsilcilerle ilişkileri sürdürmekyerel otoritelerle iletişim kurmaktoplumla ilişkiler kurmakdevlet kurumlarıyla ilişkileri sürdürmekidari sistemleri yönetmekdevlet törenlerini yürütmekhükümet politikalarının uygulanmasını yönetmek
Tercih sebebi olan beceriler
siyasi partiler (bilgi)proje yönetimi ilkeleri (bilgi)siyaset bilimi (bilgi)yasama süreci (bilgi)kamu maliyesi (bilgi)bütçe ilkeleri (bilgi)anayasa hukuku (bilgi)kamu hukuku (bilgi)çatışma yönetimini uygulamakdestekçileri motive etmekpersoneli yönetmekyasa teklifini sunmakyasa önerisi hazırlamakkamu maliyesi konusunda danışmanlık yapmaktartışmalara katılmakproje yönetimini yürütmekyasal düzenlemeler konusunda tavsiye vermeksiyasi müzakere yürütmektoplum ihtiyaçlarını analiz etmekkamuya açık sunumlar yapmak
Diğer adları
Belediye Reisi · Büyükşehir Belediye Başkanı