Partizip II
ALMANCA → TR
Çekim Tablosu
çoğulPartizipien II
tamlayanPartizips II
Tanım
•past participle
Diğer Dillerde
Fransızcaparticipe passé (eril) /paʁ.ti.sip pa.se/
past participle
çekim: çoğul participes passés
participe passé passif
İspanyolcaparticipio, participio pasado (eril) /paɾtiˈθipjo/
participle
çekim: çoğul participios
eş: participio pasado, participio de perfecto
köken: Borrowed from Latin participium.
Rusçaприча́стие проше́дшего вре́мени
Felemenkçeverleden deelwoord, voltooid deelwoord (nötr)
past participle
çekim: çoğul verleden deelwoorden
eş: voltooid deelwoord
Portekizceparticípio, particípio passado (eril) /paʁ.t͡ʃiˈsi.pi.u/
participle
çekim: çoğul particípios
köken: Borrowed from Latin participium.
Yunancaπαρελθοντική μετοχή
Japonca過去分詞 /ka̠ko̞bɯ̟̃ɰ̃ɕi/
past participle
Korece과거분사
İsveççeperfektparticip (nötr)
past participle
çekim: çoğul perfektparticips · tamlayan perfektparticips
Lehçeimiesłów bierny czasu przeszłego
Fincepartisiipin perfekti
past participle
çekim: çoğul partisiipin perfektit · tamlayan partisiipin perfektin
köken: partisiipin perfekti
Çekçepříčestí minulé (nötr) /pr̝̊iːt͡ʃɛsciː mɪnulɛː/
past participle
çekim: çoğul příčestí minulá · tamlayan příčestí minulého
Macarcabefejezett melléknévi igenév /ˈbɛfɛjɛzɛtː ˈmɛlːeːkneːvi ˈiɡɛneːv/
past participle
çekim: çoğul befejezett melléknévi igenevek
Dancadatids tillægsform, kort tillægsform
past participle
köken: From the past participle being shorter than the present participle in some languages.
Norveççeperfektum partisipp
Slovakçapríčastie minulé
Litvancabūtojo laiko dalyvis
Katalancaparticipi, participi passat (eril) /pər.tiˈsi.pi/
participle
çekim: çoğul participis
köken: Borrowed from Latin participium.
aile: participi present, participi passat
Galiçyacaparticipio pasado
Galcerhangymeriad gorffennol
İrlandacarangabháil chaite
İzlandacalýsingarháttur þátíðar
past participle
çekim: çoğul lýsingarhættir þátíðar · tamlayan lýsingarháttar þátíðar
köken: Literally, “participle of the past”.
Esperantois-tempa participo, pasinta participo, preterita participo
Faroeceannar lýsingarháttur, lýsingarháttur í tátíð, tátíðar lýsingarháttur
Bretoncaanv-gwan-verb (eril) /ãnwɡwãnˈvɛrp/
past participle
çekim: çoğul anvioù-gwan-verb
köken: anv-gwan + verb
Eş & Zıt Anlamlılar
Eş anlamlılar